Drewno – cieszący się popularnością materiał budowlany i wykończeniowy o ogromnym zastosowaniu

Obecnie ludzie coraz wyraźniej lubią ubocze prywatnego domu, w którym zdołają odpocząć i odciąć się od obowiązków w firmie. Nie sposób ukryć, że jest to jedno z istotniejszych dóbr, jakie możemy mieć w obecnym świecie.

Drewno
Autor: Tech109
Źródło: http://www.flickr.com

Niejednokrotnie umożliwia ono podjęcie swojego, stabilnego życia i założenie rodziny, jaka stanowi w licznych wypadkach istotny cel. Nie zdumiewa więc fakt, że podejmując decyzję o budowie domu wyszukujemy najciekawszych projektów, które w całości spełnią nasze potrzeby i będą ponadto podatne na metamorfozy wywoływane choćby dojrzewaniem dzieci. Wiele elementów domu jest trwałych, niemniej jednak warto także myśleć o przestrzeniach do wspólnego spędzania czasu.

Drewniane tarasy wznosi się chętnie, gdyż ich wykonanie nie jest zbyt kłopotliwe. Potrzebuje jednakże doboru należytego rodzaju drewna i skrzętnego montażu. Za to zyskujemy taras trwały, efektowny i taki, po którym nawet w chłodniejsze dni można chodzić na bosaka. Baza pod drewniany taras musi być stabilny, twardy i gładki. O tym, czy taras okaże się piękny również po paru latach, przesądzają pewne zabiegi pielęgnacyjne. Dwa razy do roku nieodzowna jest gruntowna pielęgnacja. Należy szczegółowo umyć taras myjką ciśnieniową, a potem nałożyć olej, który się używa do pokładów jachtów. Taras drewniany to wygodne miejsce odpoczynku i dekoracja domu. Tarasy drewniane kapitalnie konstruują się z częściami wykończenia domu i roślinami w ogrodzie - polecam.

Tarasy z drewna budujemy coraz chętniej. Jednak zanim postawimy na budowę drewnianego tarasu należy zastanowić się, z jakiego drewna najlepiej go wykonać. taras drewniany można przecież zbudować z drewna pozyskane z drzew krajowych, jak i egzotycznych. Jeśli zależy nam na tym, aby taras drewniany był niezwykle trwały i wyjątkowo odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne do jego budowy powinno się wykorzystać gatunki drewna, które najlepiej je znoszą - więcej strona producenta.

Wśród dostępnych na rynku desek zrobionych z drzew , które rosną w naszym kraju do zrobienia tarasu z drewna najlepiej nadają się deski z modrzewia oraz dębu. A z desek z egzotycznych gatunków drzew warte polecenia są te zrobione z lapacho czy badi. Oczywiście zbudowany taras warto jest zabezpieczyć, malując go dobrze dobranym preparatem , który przeznaczony jest do impregnacji.

Nowoczesna elewacja
Autor: Wienerberger
Źródło: http://www.wienerberger.pl

nowoczesne elewacje wybierane są na chwilę obecną przez naprawdę dużą grupę osób. Zwykły tynk nie cieszy się już tak dużą popularnością. Chętnie wykańczamy nasze domy z użyciem cegły klinkierowej lub kamienia naturalnego. Trzeba jednak pamiętać, że sama elewacja to jeszcze nie wszystko. Liczą się też inne materiały. Teraz znaczna część osób decyduje się na wykonanie tarasu. To bez najmniejszych wątpliwości świetny pomysł. Na tarasie można wypić poranną herbatę, jeść posiłki, podejmować gości czy zwyczajnie wypoczywać.

Taras
Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

Dlaczego warto wybrać takie deski?
Deski kompozytowe nie prezentują się tak ekskluzywnie, jak tarasy z drewna egzotycznego, jednak mają wiele innych walorów. Nie absorbują wody, przez co są odporne na butwienie i nie wymagają impregnacji. Są także ekologiczne, łatwe w montażu i dostępne w korzystnych cenach. Takie deski są wykorzystywane na wiele sposobów: jako podłoże tarasów, tworzywo na elewacje czy elementy ogrodzeń.