Zaprojektuj swój wyśniony ogród

Aby posiadać cudowny, a jednocześnie funkcjonalny ogród, powinniśmy go bardzo dobrze zaprojektować. Projektowanie ogrodu najkorzystniej zacząć od zdefiniowania, jakiego rodzaju elementy pragniemy w nim pomieścić. Poza takimi oczekiwaniami, takiego typu jak garaż, śmietnik czy taras wypoczynkowy, dobrze też rozpatrzyć pozostałe elementy, jak na przykład skład na drewno (jeżeli mamy w domu kominek).

W taki sposób warto też zastanowić się nad lokalizacją altany czy jakiegokolwiek innego ogrodowego pawilonu, ale pamiętajmy, że powinny one być duże. Powinniśmy się także zastanowić, czy nasz ogród powinien pełnić funkcję jedynie wypoczynkowo, czy także rekreacyjną. Mogą tam się znaleźć liczne warzywa, owoce i zioła. Nie powinniśmy od razu zaplanować tam sadu, bo wystarczy przecież chociaż jedno drzewo owocowe oraz mały zagonik z ziołami, aby posiadać zawsze pod ręką dodatek do potraw. Z pewnością w tego rodzaju działaniach wsparciem będą fachowcy, faktycznie jeżeli projektowanie ogrodów wrocław to najlepsze miejsce, bo wyszukamy tam wiele najbardziej profesjonalnych firm w tej dziedzinie - http://www.gardenidea.pl/projekty.php.

Ogrody
Autor: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com/photos/matt_gibson/456254888/

Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie, jakiej wielkości powinny być poszczególne elementy, co pozwoli nam dowiedzenie się, czy wszystkie rozplanowane elementy będą mieścić się na naszej działce. A jeżeli tak to, czy z pewnych należy będzie zrezygnować. W dalszej kolejności dobieramy styl ogrodu, który obowiązkowo powinien korespondować ze stylem domy. Na końcu natomiast pomyślmy nad dobraniem roślin do ogrodu. Dzięki temu projekt ogrodu (przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie) będzie bardzo obiecujący. Jak mamy liczną rodzinę, albo jesteśmy towarzyskimi osobami, więc nasz ogród dość często będzie miejscem licznych spotkań, to powinniśmy pomyśleć o odpowiednio sporym tarasie wypoczynkowym, na jakim pomieszczą się wszyscy goście.

Jeżeli nie znasz nikogo kto mógłby wykonać dla ciebie projekt ogrodu, należy wspomóc się internetem. Jeżeli wpiszesz do przeglądarki konkretną frazę, na przykład "aranżacja zieleni wrocław", ukaże ci się kilkaset rezultatów ze stronami biur zajmujących się tego typu działalnością. Poznasz ich przekrojową ofertę wraz z szacunkowym kosztorysem, portfolio z do tej pory wykonanymi aranżacjami. Będziesz miał szansę stwierdzić, czy tego typu projekt ogrodu będzie dla ciebie satysfakcjonujący. Jeżeli wytypujesz którąś z agencji, wystarczy skontaktować się z nią przez telefon i zaaranżować spotkanie z którymś z architektów. On powie ci dobrze, jakiego rodzaju krzewy zaadaptują się najlepiej w ziemi, którą masz na swej działce.

Jak sam za pewne widzisz, znalezienie dobrej agencji zajmującej się aranżacją ogrodów, do najprostszych nie należy. Jednak nie warto się poddawać. Możemy z jednej strony przeszukać internet wzdłuż i wrzesz, w poszukiwaniu dobrego wykonawcy. Kolejną opcją jest wypytanie wśród przyjaciół o odpowiednie biura świadczące take usługi.